Projekt Pikanteria – zatańcz burleskę na scenie!

_MG_0346s

Szkoła Tańca Salome i Anna Redlin serdecznie zapraszają do burleskowego projektu PIKANTERIA.

Przez cały sezon będziemy się spotykać podczas intensywnych zjazdów weekendowych i przygotowywać finałowy show, który pokażemy w czerwcu 2014.

Do projektu zapraszamy tancerki różnych technik, na poziomie przynajmniej średniozaawansowanym.

Szczegółowe informacje poniżej:

 

PIKANTERIA – BURLESQUE DANCE PROJECT
2013/14

PIKANTERIA – Burlesque Dance Show to autorski projekt edukacyjno-sceniczny Anny Redlin, przeznaczony dla tancerek różnych technik. Taniec jest w tym projekcie słowem kluczowym; atmosferę burleski oprawimy rzetelną ramą taneczną. Pokażemy tease, ale nie strip. Uwiedziemy widza techniką taneczną i grą aktorską, sugestią, niedopowiedzeniem i stylem.

PIKANTERIA to intensywny roczny kurs, obejmujący zajęcia praktyczne i teoretyczne, dotyczące różnych stron burleski. Podczas weekendowych spotkań uczestniczki poznają podstawy techniki baletowej i jazzowej, solidnie popracują nad wzmacnianiem i rozciąganiem, a w ramach zajęć choreograficznych przygotują cztery taneczno-burleskowe etiudy w różnych stylistykach: vintage/glamour, pin-up, jazzy i modern burlesque. Dodatkowo wezmą udział w warsztatach stylizacji pin-up i retro oraz sesji zdjęciowej.

Kurs obejmuje siedem spotkań weekendowych, z czego cztery to zjazdy treningowe (12 godzin zajęć w ciągu jednego zjazdu), piąty przeznaczony jest na warsztaty stylizacji i sesję fotograficzną, szósty na próby kostiumowe, a siódmy na próby generalne i finałowy show, będący podsumowaniem całego projektu, i zarazem egzaminem praktycznym.

Na koniec projektu uczestniczki otrzymają dyplom, zdjęcia i film z finałowego pokazu, oraz szczegółowy feedback przygotowany przez Annę Redlin w oparciu o pracę na zajęciach oraz analizę filmu.

PLAN ZJAZDÓW

1. 23-24.11.2013 – etiuda pin-up
2. 11-12.01.2014 – etiuda vintage/glamour
3. 25-26.01.2014 – etiuda jazzy burlesque
4. 15-16.03.2014 – etiuda modern burlesque
5. 26-27.04.2014 – warsztaty stylizacji+sesja / powtórki choreograficzne
6. 24-25.05.2014 – próby kostiumowe
7. 15.06.2014 – próby i SHOW

PLAN ZAJĘĆ

Program Pikanterii obejmuje 4 zjazdy treningowe, jeden stylizacyjny, oraz dwa przeznaczone na próby i finałowy spektakl.
Zjazdy treningowe obejmują 12 godzin zajęć w dwa dni. W planie znajdują się zajęcia techniczne, choreograficzne i wykłady.

sobota:

11.30-12.00 – Anna Redlin – wzmacnianie (0,5)
12.00-13.30 – Anna Redlin – choreo (1,5)
13.45-15.15 – Sharon Pietrzak – balet (1,5)
przerwa
16.15-16.45 – Anna Redlin – technika i rytmika (0,5)
17.00-18.30 – Anna Redlin – choreo (1,5)
18.30-19.00 – Anna Redlin – stretching (0,5)

niedziela:

10.00-10.30 – Anna Redlin – wzmacnianie (0,5)
10.30-12.00 – Anna Redlin – choreo (1,5)
12.15-13.45 – Sharon Pietrzak – modern jazz (1,5)
przerwa
14.45-15.15 – Anna Redlin – wykład (0,5)
15.30-17.00 – Ana Redlin – choreo (1,5)
17.00-17.30 – Anna Redlin – stretching (0,5)

Zajęcia podczas piątego i szóstego zjazdu odbędą się w takich samych godzinach, ale według innego grafiku. Siódmy zjazd jest jednodniowy; obejmuje próbę generalną, próbę na scenie i show (dokładne godziny podamy w późniejszym terminie).

CENNIK

Projekt Pikanteria obejmuje 4 zjazdy treningowe, jeden stylizacyjny, oraz dwa przeznaczone na próby i finałowy show. Dwa ostatnie zjazdy są bezpłatne i przeznaczone tylko dla osób biorących udział w pokazie. (Udział nie jest obowiązkowy, ale bardzo wskazany – dopiero na scenie da się sprawdzić, czy zdobyta wiedza przekłada się na praktykę.)

Nie ma możliwości opłaty za pojedyncze zjazdy. Ze względu na efektywność pracy całej grupy konieczny jest udział w całym projekcie.

W zależności od terminu płatności (data wpływu na konto Szkoły Tańca Salome lub wpłaty gotówkowej), obowiązują trzy progi cenowe:

1200 zł – cena promocyjna – pełna wpłata do 31.10.2013
1500 zł – cena normalna – pełna wpłata do 23.11.2013
1800 zł – cena ratalna – 1 rata: 1100 zł do 23.11.2013, 2 rata: 700 zł do 7.01.2014

Do zapisu konieczne jest wysłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego i akceptacja regulaminu. Ilość miejsc jest ograniczona; o miejscu w grupie decyduje kolejność wpłat.
Opóźnienie w płatnościach może skutkować wejściem w wyższy próg cenowy lub niemożnością wzięcia udziału w zajęciach.

Nie zapewniamy uczestniczkom kostiumów na show. Koncepcja stroju jest opracowywana przez całą grupę, tak aby pasowała na możliwie każdą figurę i każdy budżet.

Numer konta:
Studio Artystyczno-Projektowe Magdalena Głogowska-Simkowska
91 1140 2004 0000 3902 5571 4146

Formularz zgłoszeniowy do pobrania:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/41818943/Pikanteria2014-Formularz-zgloszeniowy.rtf

REGULAMIN

Uwagi wstępne

Pikanteria – Burlesque Dance Show jest projektem przeznaczonym dla tancerek różnych technik, na poziomie średnim lub zaawansowanym (minimum 2 lata doświadczenia). Wymagana jest łatwość wykonania podstawowych izolacji, koordynacja, doświadczenie w pracy choreograficznej. Projekt jest przeznaczony tylko dla osób pełnoletnich.

Zajęcia są dość wymagające kondycyjnie, wymagają więc dobrego stanu zdrowia. Osoby z problemami zdrowotnymi (np. urazy kręgosłupa lub stawów), proszone są o konsultację z lekarzem. Instruktorki zawsze poradzą jaka postawa jest prawidłowa, i jak ćwiczyć żeby uniknąć kontuzji, ich ocena nie zastąpi jednak porady lekarza. Osoby biorące udział w zajęciach deklarują, że nie mają przeciwwskazań do wykonywania ćwiczeń fizycznych, a w zajęciach uczestniczą na własną odpowiedzialność. Mają też prawo odmówić wykonania danego ćwiczenia, jeśli uważają że jest dla nich niezdrowe lub niewskazane.

Wiedza i umiejętności zdobyte podczas projektu z pewnością przydadzą się w pracy przyszłym lub obecnym instruktorkom tańca, Pikanteria nie jest jednak kursem instruktorskim. Celem projektu jest rzetelna edukacja młodego pokolenia tancerek, przygotowanie ich do występów scenicznych, oraz promocja burleski jako techniki taneczno-teatralnej.

Finałowy pokaz odbędzie się w Łodzi. Może zostać powtórzony w całości lub we fragmentach (np. na zaproszenie festiwali tanecznych). Udział w pokazach jest dobrowolny i nie wiąże się z wynagrodzeniem. Próby do pokazów są bezpłatne.

Uczestniczki mogą ze strony organizatorów liczyć na promocję wydarzenia i publikację swoich sylwetek (zdjęć i opisów) na Fanpage’u Pikanterii. Na koniec projektu uczestniczki otrzymają dyplom, zdjęcia z finałowego show, kompletne nagranie (bez prawa do publikacji), oraz szczegółowy feedback przygotowany przez Annę Redlin.

Prawa autorskie

Choreografie należące do projektu Pikanteria są autorskim dziełem Anny Redlin.

Choreografie będą rejestrowane podczas zajęć, a nagrania udostępniane uczestniczkom projektu dla ułatwienia przygotowania się do prób i pokazu. Publikacja tych nagrań jest zabroniona.

Na czas trwania projektu zarówno autorka, jak i uczestniczki, zobowiązują się nie wykonywać publicznie ani nie uczyć choreografii Pikanterii. Po finałowym show opublikowana zostanie relacja video, nie zawierająca pełnych choreografii, ponieważ możliwe jest wystawienie spektaklu ponownie. Projekt zostaje zamknięty po ostatnim planowanym pokazie. Anna Redlin zastrzega sobie wyłączne prawo do publikacji filmów z pokazów Pikanterii w wybranym przez siebie czasie, a po zamknięciu projektu także do nauczania tego samego materiału w ramach zajęć lub warsztatów tanecznych.

Uczestniczki po zamknięciu projektu mogą używać choreografii Pikanterii na występach amatorskich (bez wynagrodzenia), z zaznaczeniem kto jest autorem choreografii, publikacja nagrania z takiego występu jest jednak niemożliwa. Nauczanie choreografii Pikanterii przez uczestniczki projektu („z drugiej ręki”) jest zabronione. Dozwolone jest oczywiście twórcze wykorzystanie elementów choreografii, w granicach nie budzących wątpliwości co do autorstwa całości kompozycji.

Płatności

Wysokość opłaty uzależniona jest od terminu wpłaty (cena promocyjna, normalna i ratalna) – prosimy zapoznać się z Cennikiem. Termin wpłaty jest rozumiany jako data wpływu na konto Szkoły Tańca Salome, lub data wpłaty gotówkowej.

Ilość miejsc jest ograniczona; o miejscu w grupie decyduje kolejność wpłat.
Opóźnienie w płatnościach może skutkować wejściem w wyższy próg cenowy lub niemożnością wzięcia udziału w zajęciach.

Wpłata może zostać wycofana nie później niż 10 dni przed rozpoczęciem kursu. Po tym terminie uczestniczka może jedynie wskazać inną osobę, która zajmie jej miejsce w grupie.

Z zajęć w ramach kursu może korzystać tylko osoba, która jest zapisana. Nieobecności uczestniczki nie mogą być odrabiane przez inne osoby. W wyjątkowych sytuacjach (np. ciąża lub poważna kontuzja) miejsce w grupie można odstąpić innej osobie, jednak tylko raz i na stałe (do końca kursu).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s