Maraton Barre au sol przedświątecznie – 28.11.2015

Posted on 10/11/2015

0


1412713_1587048098190205_8388325617425400527_o
OSTATNI RAZ W TYM ROKU – zrób coś dla siebie przed grudniową gonitwą!
SPRAWDŹ SIĘ! podejmij wyzwanie i ćwicz z Jakubowską-Gromską!
Sprawdź na ile stać ciebie i Twoje ciało, możesz dla siebie zrobić więcej.
Antonina Jakubowska – Gromska PREKURSORKA BARRE w ŁODZI – zwana pieszczotliwie MaltreTosią – to już w szkole tańca Salome legenda Barre au Sol; sale wypełnione, ludzie zmęczeni ale zadowoleni i dumni z siebie – przyłącz się zatem – nie czekaj!
Na maratonie Tosia proponuje 2 techniki pracy nad swoim ciałem:
Barre au sol: (fr. “drążek na ziemi”) to technika gimnastyczna stosowana pierwotnie jako uzupełnienie nauki tańca klasycznego. Obejmuje ćwiczenia wykonywane w pozycji leżącej na podłodze (by nie obciążać kręgosłupa, stawów kolanowych ani skokowych) poszerzające ruchomość stawów i uaktywniające pracę mięśni przez ich wydłużanie i wzmacnianie. Bazuje na wiedzy anatomicznej i ćwiczeniach zaczerpniętych z tańca klasycznego. Pozwala na poprawę kondycji ciała i wzmacnia jego naturalne możliwości, zwiększa świadomość ciała i koordynację ruchów oraz uczy izolacji pracy poszczególnych mięśni. Barre au sol to także trening gracji i estetyki ruchu.
Świadomość ciała: to zajęcia doskonałe jako technika uzupełniająca dla tancerzy, a także przeznaczone dla wszystkich osób, czujących potrzebę zadbania o swoją kondycję psychofizyczną i uzyskania większej świadomości ciała. Zajęcia zawierają elementy jogi oraz ćwiczeń kształtujących równowagę; pozwalają zrozumieć, jak ważna jest dobra postawa i dynamiczny obraz ciała, a także znaleźć wewnętrzną równowagę, tak fizyczną, jak mentalną. W pędzie dzisiejszego świata te zajęcia dadzą Wam chwilę wytchnienia, sposób na wsłuchanie się w siebie i to, co sygnalizuje nam własny organizm. (opracowanie Antonina Jakubowska-Gromska)
START godzina 14.00
14.00-16.15 – Barre au sol z przerwą
16.15-16.45 – świadomość ciała
Przerwa – herbata i kawa od firmy lub napoje i przekąski z automatu
*Po maratonie możliwa pogawędka z instruktorką w formie spotkania przy ciastku w kawiarence w Salome – przypis Tosi i Magdy
cena maratonu: 40zł od osoby wpłaty na konto szkoły
dla osób posiadających karty sportowe – 10zł zniżki
ilość miesjc ograniczona – 7-15 osób
Zapraszamy do zapisów – opłaty i zgłoszenia do 25 listopada
magdalena@salome.net.pl
tel. 664 086 383 lub w sekretariacie szkoły
Advertisements
Posted in: Uncategorized