Pytania i Odpowiedzi

1. Gdzie jest Państwa biuro? Jak można się zapisać na zajęcia lub czegoś dowiedzieć?

Nasze biuro jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 16.30-20.30, w siedzibie szkoły: Ul.Zeromskiego 74A , Łódź. Poza tymi godzinami polecamy kontakt mailowy lub telefoniczny (664 086 383, info@salome.net.pl).

2. Czym różnią się kursy regularne od warsztatów?

Kursy regularne to zajęcia cotygodniowe, prowadzone w cyklach po 8 spotkań po 70 minut. Po 8 spotkaniach, jeśli tylko jest odpowiednia ilość chętnych, zajęcia są kontynuowane. Kursy regularne to najbardziej systematyczna i efektywna metoda nauki, między innymi dlatego że skład grupy jest stały, a uczestnicy są zmotywowani do regularnego uczestnictwa.

3. Czy można przed zapisaniem przyjrzeć się prowadzonej lekcji?

Najczęściej tak, nie ma z tym problemu, ale nie warto siedzieć i patrzeć, kiedy można spróbować.

4. Jak należy się ubrać na zajęcia?

Na zajęcia zabieramy dowolne, wygodne ubranie (najlepiej miękkie spodnie).
Obuwie:
– taniec brzucha, tribal, balet i modern jazz: baletki, ew. grube skarpetki
– flamenco: buty na niedużym, stabilnym obcasie
– burleska: baletki i wysokie obcasy
– hip hop i broadway jazz: obuwie sportowe
– bollywood: boso

5. Jak długo trwa kurs? Kiedy będę już coś umieć?

Kursy regularne są podzielone na cykle po 8 spotkań. Oczywiście już po jednym kursie wynosimy pewną wiedzę (wystarczą nawet jedne zajęcia, by móc już „czymś” pochwalić się przed znajomymi); aby poczuć się swobodnie w tańcu potrzeba jednak około kilku lat regularnych zajęć. Taniec to wyzwanie na całe życie – zawodowi tancerze nigdy nie przestają się uczyć.

6. Czy trzeba mieć jakieś specjalne predyspozycje do tańca?

Do każdego tańca przydaje się ogólna koordynacja ciała i poczucie rytmu, warto też mieć ucho wrażliwe na muzykę, czyli odbierać jej charakter i dynamikę – ale są to rzeczy które można sobie (przynajmniej częściowo) wypracować. Zajęcia są przeznaczone dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z tańcem, warto więc dać sobie szansę i spróbować, nawet jeśli powątpiewa się w swoje możliwości. Trzeba też pamiętać, że taniec jest rzeczą naturalną dla każdego człowieka, i o ile traktuje się go tylko jako dobrą zabawę, to żadne predyspozycje nie mają znaczenia.

7. Czy jest podział wiekowy w grupach? Jaka jest średnia wieku?

W Salome wszystkie grupy są ogólne. Przyjmujemy mniej więcej od 14 roku życia i nie stawiamy górnej granicy. Średnia wieku to około 25-35 lat, ale zdarzają się osoby od gimnazjum po emeryturę. Zajęcia dla dzieci prowadzimy w ramach Salome Kids.

8. Czy można dołączać do już istniejących grup?

Tak, jeśli jest miejsce w grupie i jeśli uczestnik ma odpowiedni poziom do danej grupy. Nie można oczywiście „przeskoczyć” poziomu początkującego jeśli nie pasuje nam grafik. Jeśli ktoś ma już za sobą zajęcia z innych tańców, to zapewne będzie się szybciej uczyć choreografii, ale nie powinien lekceważyć techniki na poziomie podstawowym. Brak podstaw technicznych może się potem okazać dużym problemem. W takiej sytuacji warto jednak chodzić na dwie grupy o różnym poziomie i pierwszy etap zaliczyć szybciej. Osoby, które uczyły się w innych miejscach lub nieregularnie i chcą się włączyć do wyższych grup, powinny skonsultować się z nami zanim wybiorą właściwą grupę.

9. Czy można tańczyć w ciąży?

Zazwyczaj tak. Brzuszek w pewnym momencie zacznie przeszkadzać w tańcu, ale sam taniec nie stanowi zagrożenia. Nauczycielka podpowie też które ruchy są wskazane, a których należy unikać. Jeśli jednak ciąża jest zagrożona, to na wszelki wypadek lepiej zaczekać z tańcem. Zawsze należy też skonsultować się z lekarzem.

10. Czy na zajęcia można chodzić nieregularnie?

Można w takim trybie korzystać z warsztatów lub lekcji indywidualnych, a także z zajęć w ramach Salome Fit. Na regularnych kursach tanecznych nie przewidujemy takiej możliwości.

11. Czy można odrabiać opuszczone zajęcia na innych grupach?

Nieobecności w ramach jednego kursu mogą zostać odrobione na innej grupie. . Czas na odrobienie nieobecności jest ograniczony – zajęcia odrabiamy podczas trwania danego kursu, lub max. 6 dni po jego zakończeniu.

12. Czy można płacić za pojedyncze lekcje, a nie za cały kurs?

Na regularnych kursach tanecznych nie ma takiej możliwości poza pierwsza wizyta na kursie. Osobom nie mogącym brać udziału w regularnych zajęciach polecamy udział w warsztatach lub lekcje indywidualne.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s