Pytania i Odpowiedzi

1. Gdzie jest Państwa biuro? Jak można się zapisać na zajęcia lub czegoś dowiedzieć?

Nasze biuro jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 16.30-20.30, w siedzibie szkoły: Al. Kościuszki 123, Łódź. Poza tymi godzinami polecamy kontakt mailowy lub telefoniczny (501 127 299, info@salome.net.pl).

2. Czym różnią się kursy regularne od warsztatów?

Kursy regularne to zajęcia cotygodniowe, prowadzone w cyklach po 8 spotkań po 75 minut (łącznie 10 godzin). Po 8 spotkaniach, jeśli tylko jest odpowiednia ilość chętnych, zajęcia są kontynuowane. Kursy regularne to najbardziej systematyczna i efektywna metoda nauki, między innymi dlatego że skład grupy jest stały, a uczestnicy są zmotywowani do regularnego uczestnictwa.

Warsztaty to zajęcia w trybie intensywnym, najczęściej są w weekendy, obejmują łącznie około 2-4 godzin zajęć. W takim czasie nie można sobie pozwolić na mozolne szlifowanie detali, dlatego zwykle tempo zajęć jest szybsze, poznaje się więcej elementów w krótszym czasie, dzieje się to jednak kosztem mniejszej dokładności. Tę formułę polecamy najbardziej osobom, którym inne obowiązki nie pozwalają na regularne zajęcia. Jest to też świetne uzupełnienie do regularnych zajęć (ma się np. możliwość poznania stylu różnych tancerek, bądź różnej metodyki, co zawsze bardzo rozwija). Także osoby które nie wiedzą czy dany taniec będzie im się podobał czy nie, mogą zacząć od warsztatu, dlatego że daje bardziej ogólny obraz całego tańca.

3. Czy można przed zapisaniem przyjrzeć się prowadzonej lekcji?

Najczęściej tak, nie ma z tym problemu, ale nie warto siedzieć i patrzeć, kiedy można spróbować.

4. Jak należy się ubrać na zajęcia?

Na zajęcia zabieramy dowolne, wygodne ubranie (najlepiej miękkie spodnie).
Obuwie:
– taniec brzucha, tribal, balet i modern jazz: baletki, ew. grube skarpetki
– flamenco: buty na niedużym, stabilnym obcasie
– burleska: baletki i wysokie obcasy
– hip hop i broadway jazz: obuwie sportowe
– bollywood: boso

5. Jak długo trwa kurs? Kiedy będę już coś umieć?

Kursy regularne są podzielone na cykle po 8 spotkań. Oczywiście już po jednym kursie wynosimy pewną wiedzę (wystarczą nawet jedne zajęcia, by móc już “czymś” pochwalić się przed znajomymi); aby poczuć się swobodnie w tańcu potrzeba jednak około kilku lat regularnych zajęć. Taniec to wyzwanie na całe życie – zawodowi tancerze nigdy nie przestają się uczyć.

6. Czy trzeba mieć jakieś specjalne predyspozycje do tańca?

Do każdego tańca przydaje się ogólna koordynacja ciała i poczucie rytmu, warto też mieć ucho wrażliwe na muzykę, czyli odbierać jej charakter i dynamikę – ale są to rzeczy które można sobie (przynajmniej częściowo) wypracować. Zajęcia są przeznaczone dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z tańcem, warto więc dać sobie szansę i spróbować, nawet jeśli powątpiewa się w swoje możliwości. Trzeba też pamiętać, że taniec jest rzeczą naturalną dla każdego człowieka, i o ile traktuje się go tylko jako dobrą zabawę, to żadne predyspozycje nie mają znaczenia.

7. Czy jest podział wiekowy w grupach? Jaka jest średnia wieku?

W Salome wszystkie grupy są ogólne. Przyjmujemy mniej więcej od 14 roku życia i nie stawiamy górnej granicy. Średnia wieku to około 25-35 lat, ale zdarzają się osoby od gimnazjum po emeryturę. Zajęcia dla dzieci prowadzimy w ramach Salome Kids.

8. Czy można dołączać do już istniejących grup?

Tak, jeśli jest miejsce w grupie i jeśli uczestnik ma odpowiedni poziom do danej grupy. Nie można oczywiście „przeskoczyć” poziomu początkującego jeśli nie pasuje nam grafik. Jeśli ktoś ma już za sobą zajęcia z innych tańców, to zapewne będzie się szybciej uczyć choreografii, ale nie powinien lekceważyć techniki na poziomie podstawowym. Brak podstaw technicznych może się potem okazać dużym problemem. W takiej sytuacji warto jednak chodzić na dwie grupy o różnym poziomie i pierwszy etap zaliczyć szybciej. Osoby, które uczyły się w innych miejscach lub nieregularnie i chcą się włączyć do wyższych grup, powinny skonsultować się z nami zanim wybiorą właściwą grupę.

9. Czy można tańczyć w ciąży?

Zazwyczaj tak. Brzuszek w pewnym momencie zacznie przeszkadzać w tańcu, ale sam taniec nie stanowi zagrożenia. Nauczycielka podpowie też które ruchy są wskazane, a których należy unikać. Jeśli jednak ciąża jest zagrożona, to na wszelki wypadek lepiej zaczekać z tańcem. Zawsze należy też skonsultować się z lekarzem.

10. Czy na zajęcia można chodzić nieregularnie?

Można w takim trybie korzystać z warsztatów lub lekcji indywidualnych, a także z zajęć w ramach Salome Fit. Na regularnych kursach tanecznych nie przewidujemy takiej możliwości.

11. Czy można odrabiać opuszczone zajęcia na innych grupach?

Dwie nieobecności w ramach jednego kursu mogą zostać odrobione na innej grupie. Pozostałe niewykorzystane zajęcia przepadają. Czas na odrobienie nieobecności jest ograniczony – zajęcia odrabiamy podczas trwania danego kursu, lub max. 6 dni po jego zakończeniu.

12. Czy można płacić za pojedyncze lekcje, a nie za cały kurs?

Na regularnych kursach tanecznych nie ma takiej możliwości. Osobom nie mogącym brać udziału w regularnych zajęciach polecamy udział w warsztatach lub lekcje indywidualne.

13. Czy po kursie trafia się do zespołu?

Na zakończenie sezonu, w czerwcu, organizujemy pokaz szkoły; wszyscy uczniowie mają wtedy możliwość zaprezentowania swoich umiejętności znajomym, rodzinom, ale też zupełnie nieznanej sobie widowni. Nie zapewniamy jednak uczniom stałych występów, choć najzdolniejsze osoby dostają oferty związane ze sceną lub prowadzeniem zajęć.

Advertisements
Be the first to start a conversation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: