SalomeFit

ava_barreZapraszamy na zajęcia w nowym bloku fitnessowym!

Zajęcia prowadzą: Ava Largo oraz Agnieszka Pawlak – profesjonalnie wyszkolone trenerki fitness.

Zajęcia kierujemy do wszystkich osób ceniących sobie dobrą formę i figurę; są też świetnym rozwiązaniem jako technika wspomagająca dla tancerzy.

Zajęcia fitness są skoordynowane w naszym grafiku z zajęciami dla dzieci i tanecznymi. Odwiedź nas z rodziną i przyjaciółmi – w naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie, a w kameralnej kawiarence będzie też czas na odpoczynek i plotki przy kawie.

Zapraszamy równiez na BARRE AU SOL oraz ŻELAZNY KRĘGOSŁUP (Iron Back) – jedyne w Łodzi – sprawdź swoją kondycję razem z niepowtarzalną prowadzącą Avą Largo.

***

Barre au sol (fr. „drążek na ziemi”) to technika gimnastyczna stosowana pierwotnie jako uzupełnienie nauki tańca klasycznego. Obejmuje ćwiczenia wykonywane w pozycji leżącej na podłodze (by nie obciążać kręgosłupa, stawów kolanowych ani skokowych) poszerzające ruchomość stawów i uaktywniające pracę mięśni przez ich wydłużanie i wzmacnianie. Bazuje na wiedzy anatomicznej i ćwiczeniach zaczerpniętych z tańca klasycznego. Pozwala na poprawę kondycji ciała i wzmacnia jego naturalne możliwości, zwiększa świadomość ciała i koordynację ruchów oraz uczy izolacji pracy poszczególnych mięśni. Barre au sol to także trening gracji i estetyki ruchu – zajęcia w Salome prowadzone są przez Avę Largo – certyfikowanego trenera personalnego.

***

Pilates/Shape: „Teraz już wiem – nie mogę się mylić. Cały kraj, cały świat powinien wykonywać moje ćwiczenia. Wtedy ludzie będą szczęśliwsi”. To słowa samego twórcy metody – Josepha Pilatesa. Wypowiedział je w 1965 roku, mając 86 lat. Plates to technika, której zadaniem jest stworzenie równowagi w ciele i zagwarantowanie dobrego samopoczucia. Wpływa na to jak wygląda ciało, jak je odczuwamy i jak ono pracuje. Ćwiczenia bez stresu i bólu wykonywane przy spokojnej, relaksującej muzyce. Pilates  ma różne poziomy trudności: najlepsze efekty osiąga się ćwicząc systematycznie przez co najmniej kilka miesięcy, zaczynając od ćwiczeń podstawowych i stopniowo zwiększając poziom trudności. Fizjoterapeuci i osteolodzy określają tę metodę jako jedną z najbezpieczniejszych form aktywności ruchowej.

Zapisy: magdalena@salome.net.pl , 6640 086 383 (Magdalena Simkowska)

Zapisz

Zapisz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s