Kardamon

Kardamon to zespół taneczny, w którego skład wchodzą osoby związane ze Szkołą Tańca Salome – większość z nich to instruktorki szkoły. Zespół reprezentuje szkołę na imprezach charytatywnych i różnego rodzaju imprezach miejskich. Jest też zapraszany na festiwale taneczne i imprezy firmowe w całej Polsce. Repertuar Kardamonu obejmuje taniec orientalny, tribal fusion, burleskę, flamenco i modern jazz.

Osoby zainteresowane zorganizowaniem pokazu tanecznego prosimy o kontakt:
Magdalena Simkowska – magdalena@salome.net.pl , 733 433 461

***

This slideshow requires JavaScript.

***

Zespół Kardamon powstał w 2008 r. z inicjatywy Anny Redlin, założycielki Szkoły Tańca Salome.
Już debiutancki występ przyniósł mu główną nagrodę na festiwalu Raqs Tribal w Krakowie; od tego czasu jest regularnie zapraszany na gale najważniejszych polskich (i nie tylko) festiwali tańca orientalnego. Kardamon to obecnie 8 tancerek, specjalizujących się w różnych technikach tanecznych: tańcu orientalnym, tribal fusion, burlesce, flamenco i modern jazzie. Repertuar zespołu jest bardzo różnorodny, jednak na scenach festiwalowych zespół kojarzony jest przede wszystkim z eksperymentami i fuzjami, prawdopodobnie ze względu na osobę założycielki i kierownika artystycznego zespołu – Annę Redlin – która jest jego głównym, choć nie jedynym choreografem.

W 2009 roku Kardamon wystawił swój pierwszy pełnometrażowy spektakl: Rewię Orientalną, na deskach łódzkiego Teatru Nowego oraz w Sali Widowiskowej Politechniki Łódzkiej. W 2011 roku kolejny spektakl – Perły Orientu, można było obejrzeć w łódzkiej Wytwórni. Na Rewii Orientalnej gościł ambasador Indii; tancerki Kardamonu występowały także solowo dla ambasad Indii i Egiptu.

Główną choreografką zespołu jest Anna Redlin – absolwentka prestiżowej TanzAkademie Cifuentes w Berlinie, którą jako jedna z nielicznych osób w Europie ukończyła z najwyższymi notami. W 2010 r., w międzynarodowym konkursie tańca orientalnego w Berlinie zdobyła pierwsze miejsce w kategorii tribal fusion, a wraz z Avą Largo – w kategorii oriental duo. Anna Redlin jest również jednym z najbardziej cenionych polskich jurorów tańca orientalnego – była wielokrotnie zapraszana do sędziowania konkursów w ramach festiwali Nova Orient w Katowicach, Raqs Tribal w Krakowie i Fabryki Orientu w Łodzi.

Znakiem firmowym Kardamonu jest nieustanny rozwój. Pokora w zdobywaniu wiedzy oraz entuzjazm i fantazja w spełnianiu scenicznych marzeń i ambicji, to powody dla których Kardamon jest jednym z najbardziej cenionych w Polsce zespołów tańca orientalnego, a także polską wizytówką w tanecznej Europie.

Obecny skład zespołu stanowią:
Anna Redlin, Karolina Kulińska, Sharon Pietrzak, Katarzyna Kotuła, Agata Niewiadomska, Karolina Zbyrowska, Karolina Nowaczek i Ava Largo.

 

Advertisements
Be the first to start a conversation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: